Na co se opravdu letos těším do kin?

16. února 2013 v 9:00 | crazyWolf |  Filmotéka l 2013
Někdy se mi zdá, že jednou tak za dva, či tři roky jde do kin obrovské množství velmi očekávaných filmů. A právě tak je tomu i letos. Možná je to jen můj subjektivní názor, ta velká očekávanost, možná na ně čekám pouze já. Ale rozhodně se na ně těším třeba i rok, nebo dva dopředu. Dychtivě očekávám každý nový trailer a obden chodím na ČSFD, jestli o tom nepíšou něco nového. Pojďme se tedy podívat, na co se už opravdu dlouho chystám do kina...


Nespoutaný Django

Česká premiéra: 17.01.2013
V hlavních rolích: Jamie Foxx, Christoph Waltz a Leonardo DiCaprio.

Sic v době vydání tohoto článku již běží na plátnech kin, ale zmínit ho pro tento rok musím. Řeč je o novém filmu Quentina Tarantina, který má na svědomí filmy jako Pulp Fiction, Kill Bill, Sin City, nebo Hanebný pancharty. Je to akční a dobrodružný western. Z otroctví Djanga vysvobodí nájemný lovec lidí, který hledá pro odměnu padouchy - bratry Brittlovy. Django mu má pomoci bratry najít a na oplátku mu zase on pomůže vypátrat a osvobodit jeho ženu, která byla prodána do otroctví kdovíkomu. Z obou se stávají lovci odměn a zabíjejí a zabíjejí do aleluja. Pěkná "Tarantinovka".

Gangster Squad - Lovci mafie

Česká premiéra: 31.01.2013
V hlavních rolích: Ryan Gosling, Emma Stone, Sean Penn a Josh Brolin.

Jako předchozí film je už nějakou dobu v kinech. Podle skutečného příběhu má v rukou Los Angeles jediný muž - gangster a šéf podsvětí Mickey Cohen. Má pod palcem téměř veškerou nelegální činnost, jako je obchod s drogami, zbraněmi, prostituce, nebo nelegální sázení. Je natolik mocný, že ovládá i většinu policie a politiků. Nikdo se proti němu ze strachu nedovede postavit. Nebo ano? Ale jo, ať to tam pořádně bouchá. Spolčí se totiž proti němu taková malá a tajná jednotka policistů, kteří bez odznaků, beze jmen a bez slitování jdou do války proti těm zlým hochům.

Smrtonosná past: Opět v akci

Česká premiéra: 14.03.2013
V hlavních rolích: Bruce Willis a Jai Courtney.

Bruce Willis se opět vrací, jako policista, který přitahuje, nebo je přitahován problémy. Tentokrát se ocitne v Moskvě, kde se mu opět naskytne možnost nakopat pár zlejch zadků. Společně se svým synem, ze kterého se nejspíš stal nějaký agent, budou demolovat tuto evropskou metropoli, aby dopadli teroristu, který si brousí zuby na nukleární zbraně. Znovu budou lítat kulky, výbušniny, do vzduchu vyletí pár aut, nebo rovnou pár domů. Opravdu pořádný akční koktejl s nemalou dávkou willisovského humoru pro milovníky tohoto žánru.

G.I. Joe 2: Odveta

Česká premiéra: 28.03.2013
V hlavních rolích: Channing Tatum, Bruce Willis, Ray Park, Dwayne Johnson a další.

Další pořádný akční nářez také s Brucem. Tentokrát v trochu větším, možná až v megalomanském stylu. V tomto akčností nabitém filmu se toho rozhodně nebojí. Já se ale trochu bojím, co z toho vznikne, když se jim jednička moc nepovedla, ale uvidíme. Tak tedy super tajná elitní jednotka profesionálů je rozpuštěna (většina z nich pozabíjena) na rozkaz falešného amerického prezidenta, který se do Bílého domu infiltroval, aby jistá organizace Cobra mohla ovládnout svět ve strachu před vypuštěním jaderných střel. Avšak přeživší z J. I. Joe povstanou z popela a s Cobrou si to pěkně zvostra vyřídí.

Iron Man 3

Česká premiéra: 02.05.2013
V hlavních rolích: Robert Downey Jr., Gwyneth Paltrow, Don Cheadle a Ben Kingsley.

A teď konečně něco, na co se doopravdy velmi těším! Třetí pokračování Iron Mana v podání Roberta Downey Jr., kterého považuji za jednoho z nejlepších žijících herců. V každém filmu kde hraje, nejde téměř poznat, že třeba ani není v hlavní roli. Jeho charisma z něj srší na všechny strany, až téměř zastiňuje ostatní herce. Jde tu o Tonyho Starka, génia a miliardáře, který je znám právě jako Iron Man. První díl byl skvělí, druhý o kapičku horší, tedy doufám, že nyní opět tento film zazáří. Ve filmu přijde Tony Stark rukou nepřítele o vše, co je mu drahé. Poté se vydává na pouť, na které chce vypátrat toho, kdo je za vše zodpovědný. A snad prý i zjistí, zdali je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého.

Fast and the Furious 6, The

Česká premiéra: 23.05.2013
V hlavních rolích: Gina Carano, Vin Diesel, Dwayne Johnson, Paul Walker, Jordana Brewster, Michelle Rodriguez a další.

V pořadí šestý díl série Fast and the Furious. Rychlý auta a ten adrenalin z jízdy je jedna z věcí, co miluju i v reálném životě, proto jsem si tuto sérii filmů oblíbil i přes to, že sám vím, že většině těch filmů nejsou dobré filmy. Toto ale neplatí o předchozím díle, který tuto sérii zase o něco pozvedl. A tento díl tvoří stejný scénárista i režisér. Tentokrát se bude muset federální agent Luke Hobbs spojit s Domem a jeho partou, aby společně čelili skutečným padouchům, kteří jim vyhlásili automobilovou válku.

Star Trek: Do temnoty

Česká premiéra: 06.06.2013
V hlavních rolích: Chris Pine, Zachary Quinto, Zoe Saldana, Simon Pegg, Anton Yelchin, Karl Urban, John Cho, Benedict Cumberbatch a další.

Neviděl jsem sice jediný celý díl žádného filmu Star Trek, takže vám toho moc povědět o tomto filmu nemohu. Ale zařadil jsem ho sem kvůli trailerům, které vypadají velmi dobře, což sice nemusí nic znamenat, ale řekl bych, že tento film bude velmi příjemným zážitkem, hlavně také kvůli jeho žánru - scifi, které mám též velmi v oblibě.

Muž z oceli

Česká premiéra: 20.06.2013
V hlavních rolích: Henry Cavill, Amy Adams, Russell Crowe, Diane Lane, Kevin Costner, Michael Shannon a další.

Už jsme tu měli pár filmových verzí o tomto komiksovém hrdinovi a osobně je nepovažuji za filmy, na které bych se musel koukat víckrát. To tak občas v televizi, když to dávají, tak si to pustím spíš jako takovou kulisu. Ale Muž z oceli?! To je úplně jiný level! Režii má Zack Snyder, který nám přinesl například Watchmen, 300: Bitva u Thermopyl a Úsvit mrtvých. Producentem je Christopher Nolan, režisér trilogie o Temném rytíři. A hudbu k filmu složil Hans Zimmer. To jsou tři velmi zvučná jména, která zaručují kvalitní a nezapomenutelnou podívanou. Tedy doufám! Jsem moc zvědavý na nové pojetí Supermana. Myslím si, že tento film má opravdu velký potenciál, těším se.

Osamělý jezdec

Česká premiéra: 04.07.2013
V hlavních rolích: Johnny Depp, Armie Hammer a další.

Režisér Gore Verbinski, producent Jerry Bruckheimer a herec Johnny Depp. Trojice, která nám přinesla sérii Pirátů z Karibiku. To zní jako komedie, která by měla stát za to. Hlavně se těším na dalšího mého velkého oblíbence - Johnnyho! Do každé role se dokáže tak skvěle a přesvědčivě vžít, že mu uvěříte cokoli. A stejně jako v Pirátech bude hrát podivína v komedii, na to se opravdu těším. Ústřední dvojici tvoří osamělý jezdec a indiánský bojovník Tonto (Johnny). Jeden, co nemůže zemřít v boji a druhý, co rozumí řeči koně. A společně vyjeli za spravedlnost. A navíc, skvělá hudba opět od Hanse Zimmera.

Thor: Temný svět

Česká premiéra: 07.11.2013
V hlavních rolích: Chris Hemsworth, Natalie Portman a další.

K tomuto filmu v době vydání tohoto článku není ještě zveřejněný žádný trailer. Po tom, co Thor pomohl zastavit invazi emzáků na Zemi ve filmu Avengers, se snaží navrátit pořádek ve vesmíru. Naneštěstí se do našeho vesmíru vrátí starobylá rasa, aby uvrhla svět zpět do temnoty. Thor tedy vstane tváří v tvář nepříteli, kterému nemůže vzdorovat Odin ani celý Asgard dohromady. Vypadá to téměř beznadějně, ale věřím, že hrozbu nakonec odvrátí.

Hobbit: The Desolation Of Smaug

Česká premiéra: 12.12.2013
V hlavních rolích: Martin Freeman, Ian McKellen, Richard Armitage, Andy Serkis a další.

Knížka napovídá, že prostřední díl Hobita bude o pohoštění u Medděda, od kterého se výprava dá na cestu Temným Hvozdem až do Jezerního města nedaleko Osamělé hoře, kde dřímá drak Šmak. Co ale doufám, že řekne film, co knížka neřekla je to, kam se vydal Gandalf, když opustil Thorinovu družinu i Bilba. Moc rád se vracím do Středozemě, kde žijí úžasné bytosti, nebo zvířata. A nemůžu se dočkat, až se tam podívám s Bilbem znovu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama