Tarantino to umí pořádně roztočit!

23. února 2013 v 15:00 | crazyWolf |  Filmotéka l Filmy s velkým "F"
Mluvím tu o jeho novém filmu Nespoutaný Django. Ve středu jsem na něm byl v kině. Měl jsem hodně velké očekávání, což většinou nebývá dobře, protože pak můžete být velice zklamáni. Ale já jsem prostě čekal hodně. Proč taky ne? Na ČSFD má měsíc po premiéře hodnocení 90 % jako 26. nejlepší film a 161. nejoblíbenější. A je to prostě tarantinovka! Neříkám, že bych jeho filmy miloval, ale mají svoje kouzlo, mají tarantinův podpis.


Tak jsem tam tak v tom kině seděl, když už film po dvou a třičtvrtě hodině skončil a snažil jsem si nějak uspořádat pocity z něj. Byl skvělý! Naposledy jsem měl tak silný zážitek u filmu Temný rytíř povstal, který jsem bohužel neviděl v kině. A před ním? Hodně dlouho jsem nic takového neprožil. Nespoutaný Django je jeden z vůbec nejlepších filmů, které jsem kdy viděl, a že jich pomálu nebylo.

Všude sic stříkají hektolitry krve, ale na to si brzy zvyknete. Protože ten film má jiné přednosti. Nemůžu tady prozradit celý děj, ale co vám mohu říct - je to 165 minutový zážitek, u kterého se nenudíte. Spousta filmů má o hodinu méně a je v nich spousta zbytečných věcí. Tady ale každá minuta má svoje místo. Celou dobu se něco děje. Ať už napětím krev vařící přestřelky, nebo velmi chytré dialogy, u kterých si mozek neodpočine, když do nich budete chtít proniknout. Každé postavě je vytvořen obrovský prostor pro předvedení její vlastní osobnosti. Žádná jednotvárnost osobností, jen silné charaktery postav.

Skvěle jsem se bavil a byl to skvělý zážitek. Každému tento film moc doporučuji. A ještě více těm, kteří mají v oblibě režijní tvorbu Quentina Tarantina. A jen tak na závěr - ve filmu si zahrál i režisér, jestli pak ho ve filmu poznáte?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama