Nehazardní hazard

12. března 2013 v 18:00 | crazyWolf |  Blok na Blogu
aneb Poker jako zábava, která vydělává.


Pár lidí opravdu nepracuje a vydělávají si pouze hraním pokeru. Já jsem na vysoký v Praze, kde potřebujete nemalé peníze na nejnutnější potřeby. Takže jako student potřebuju brigádu. Ale na mé škole není moc času nazbyt. Skoro každý den v týdnu mám školu od rána až úplně do večera, teda s mezerami na oběd a trochu odpočinku. Ale žádná brigáda se mi do volného času nevejde. Proto jsem přešel k brigádě s velmi flexibilní pracovní dobou - přešel jsem na Poker.

Možná si říkáte: "Co je todle za brigádu? To je spíš pořádnej hazard!". Ale existují turnaje, tzv. Freerolly, kde do hry neinvestujete žádné peníze, ale skutečné peníze můžete vyhrát! Většinou se nevydělávají nějak velké peníze, ale pro někoho, kdo má volný čas takto rozkouskovaný, či toho času nemá dostatek, je to lepší, než nic. A hlavně je to zábava! Teda pro mne určitě.

Poker není, jak si spousta lidí myslí, jen o náhodě. Vlastně v něm náhoda a štěstí hraje docela malou roli. Určitě vám štěstí ve hře přilepší, ale ani náhodou není dostačující. Já se řídím pár pravidly, která mi většinou aspoň malou výhru zajistí:

1. Kontrolujte vyložené karty
Respektive dívejte se po tom, jaké kombinace by se ve hře mohli vyskytnout. Tedy když na flopu budou všechny tři karty stejné barvy, je docela možné, že někdo z hráčů bude mít v ruce zbylé dvě karty té samé barvy - tedy dohromady flash. Nebo když první čtyři karty na stole budou 2, 3, 4 a 5, je dost pravděpodobný, že někdo bude mít chybějící kartu do postupky. Toto je opravdu důležité, uvědomovat si, že někdo může mít mnohem vyšší kombinaci, než máte vy. Když máte dvě dvojce, je to hodně dobrá kombinace, ale bacha na to, aby někdo nemohl mít třeba trojici!

2. Sledujte, co mají ostatní hráči
Tím myslím, abyste si všímali, kdy ostatní hráči přihazují. Jestli je na stole po flopu král, eso a dvojka a někdo přihodí nemálo, bude mít pravděpodobně taky krále, nebo eso do dvojice. Možná i dvě dvojice. Zato když přihodí jen trochu, vypadá to spíš tak, že bude mít jen druhou dvojku. U flopu to není moc jasný, ale u čtvrté a páté vyložené karty (správně se říká turn a river) se hráči dost často prozradí - vsadí jen proto, že něco mají. Ale pozor! I vy sami se snadno prozradíte. Hlavně proto se blafuje, aby to nebylo tak vidět, co máte. Jakože vsadíte jindy, než když vám na stůl přijde dobrá karta, nebo vsadíte, když přijde např. eso, i když eso nemáte, ale ostatní si právě řeknou: "Přišlo eso a on/ona právě vsadil/a. To má určitě taky eso, na to kašlu, skládám...".

3. Pozor také na vlastní ruku
Koukejte na svoje karty. Protože když máte v ruce dvě různé hodnoty i barvy, nejspíš nevyhrajete a je většinou zbytečné dorovnávat vysoké sázky a zbytečně přijít o víc. Kdežto když máte ještě před flopem dobré karty (myslím tím třeba krále a desítku, prostě něco hodně vysokého a pak něco méně vysokého), je dobré přihazovat hned na začátku. Bank se tím zvýší, protože ostatní to nechtějí hned ještě před hrou zabalit a vy máte vysoké šance, že ten bank vyhrajete. Také sledujte, jaké se vám můžou postupem hry sejít kombinace. To se trochu prolíná s prvním bodem.

4. Nesázejte jen na štěstí
Když budete mít v ruce dvě po sobě jdoucí karty stejné barvy a na flopu se objeví také dvě po sobě jdoucí, dokonce i po těch vašich jdoucí karty téže barvy a nějaká další karta (že vám prostě chybí jediná karta, abyste měli čistou postupku), hodně to svádí k tomu, že začnete moc přihazovat s tím, že vám ta pátá karta přijít musí, že když už jste měli tolik štěstí s těmi čtyřma, tak teď nemůžete mít smůlu. Ale opak je pravdou! Je opravdu velmi malá pravděpodobnost, že tam ta karta přijde. A velmi velká pravděpodobnost, že o svoje peníze přijdete. Když navíc ještě někdo jiný toho využije a bude stále přihazovat, bude vám těch peněz, které jste již vsadili, tak líto, že budete sázet stále dál. Co když byste náhodou vyhráli? Ano, to by bylo opravdu jen náhodou. Snažte se sázet hlavně podle zmíněných bodů a nespoléhejte na štěstí. Snad jen na pravděpodobnost.

Tyto pravidla neberte úplně doslova, protože každá hra je originál a tudíž se v každé musí trochu jinak postupovat. Samozřejmě se nedá popsat vše, čím byste se při hře měli řídit, spoustu věcí se naučíte samy pouze praxí, když prostě hrajete. Ještě je spousta takových osobních detailů, kterými se řídím, ale to je na dlouhé povídání. Hlavně také poker hrají lidé a každý ho hraje trošinku jinak.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Puff Puff | Web | 14. března 2013 v 17:16 | Reagovat

Myslím si, že i ten článek dalšími maličkostmi by mohl být zajímavý... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama