Kino tipy 2015

9. září 2015 v 15:00 | crazyWolf |  Filmotéka l 2015
Resp. premiéry zajímavých filmů do konce tohoto roku.

Obsah:Premiéra: 01. 10. 2015

Matt Damon musí přežít sám na Marsu? Tak nevím, jestli nezajdu na půlnoční premiéru :D První mise na Marsu s lidskou posádkou je zasažena silnou bouří. Kvůli čemuž musí být tato mise předčasně ukončena a celá posádka se má vrátit zpátky na Zemi. Bohužel astronaut Mark Watney je během evakuace zraněn a zbytkem posádky považován za mrtvého, tudíž ho ostatní zanechají na Rudé planetě. Po probuzení omráčeného astronauta čeká nemilé překvapení - nemá jak se dostat z tohoto nehostinného světa a zásob má pouze na pár týdnů. Takže další vesmírné survival s výborními herci. Myslím, že je na co se těšit.


Premiéra: 22. 10. 2015

Vin Diesel jako poslední ze starobylého řádu Sekery a kříže zachraňuje svět před zlými čarodějnicemi. Pravděpodobně další smyslu zbavený fantasy blockbuster, ale docela mě zaujal trailer. Do kina na to nejspíš nepůjdu, neb nemám jistotu, zda to za ty peníze bude stát. Nebo aspoň posečkám na první reakce a recenze, pak se třeba uvidí.


Premiéra: 05. 11. 2015

Již 24. film o agentovi s povolením zabíjet. A pro šestého představitele 007 je to čtvrtý a pravděpodobně poslední film. Bond odkrývá tajnou organizaci Spectre, v čele s Christophem Waltzem, který byl skvělý nejen v posledních dvou Tarantinových filmech. Výborný herec je snad zárukou dobrého padoucha, který byl nejspíše i tvůrcem Bondovi veškeré bolesti. Po šíleném protivníkovi tu máme ledově chladného. Skutečně se, na padoucha v podání Waltze, těším!


Premiéra: 05. 11. 2015

Klasické shakespearovské drama v moderním filmu. Další můj oblíbenec - Fassbender (známý jako mladý Magneto, nebo budoucí Assassin) - jako obávaný válečník, který se podle věštby má stát králem, za čímž si urputně jde. Cesta však bude drahá.


Premiéra: 12. 11. 2015

Fassbender podruhé. Tentokrát jako vizionář génius, který světu přinesl závislost na moderních technologiích do kapsy. Již druhý pokus (doufejme, že lepší) o zfilmování příběhu muže, který byl vnímán světem jako ikona udávající směr, ale rodinou vnímán jako bezcitný a nezajímající se otec.


Premiéra: 19. 11. 2015

Johnny Depp s pleškou jako jeden z nejvíce nechvalně proslulých gangsterů v amerických dějinách - James "Whitey" Bulger. Spolu se svým známým z mládí - pohlavárem z bostonské FBI - uzavřou špinavou dohodu, kde mimo jiné jde o likvidaci bostonsko-italské mafie, což se vymkne kontrole a z Whiteye se stává právě jeden z nejhledanějších zločinců na světě.


Premiéra: 26. 11. 2015

Mladý Profesor X s pomocí ex Harryho Pottera se snaží stvořit život ze smrti. Zprvu vznešené úmysly, jako třeba umožnit mrzákovi znovu chodit, se nakonec změní ve Victorovu posedlost vytvářet nový život. Navíc se do hry zapojí muž, který touží po miliónové armádě těchto stvoření. A my budeme svědky počátku monstra a jeho výtvoru.


Premiéra: 03. 12. 2015

Thor tentokrát jako námořník, který se i se zbytkem posádky dostává do nesnází při útoku vorvaně. Film je inspirovaný skutečným příběhem z roku 1820, který inspiroval i mýtus o Moby Dickovi. A my uvidíme, jak se přeživší námořníci utkají s devadesáti dny na volném moři po potopení jejich lodi.


Premiéra: 03. 12. 2015

Steven Spielberg nám přinese příběh inspirovaný skutečnými událostmi. Americký řadový právník pro pojišťovny v podání Toma Hankse je vybrán v době studené války na téměř nesplnitelnou misi - má vyjednat výměnu zajatého sovětského špióna a zajatého amerického pilota. Nejprve je i se svou rodinou napadán spoluobčany, jelikož snaží hájit sovětského špeha. Vyjednávání má proběhnout v nebezpečném Východním Berlíně, kde může jeho život každou chvíli skončit.


Premiéra: 17. 12. 2015

A konečně, film, na který se fanoušci těší celou dekádu. Sedmá filmová návštěva předaleké galaxie. J. J. Abrams nám ukáže příběh nám známé trojice (Hana Sola, jeho ženy Princezny Lei a Žvejkala) po více jak třiceti letech (skutečných i filmových) od zničení druhé Hvězdi smrti. Proti nim se postaví temný Sith Inquisitor. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 9. září 2015 v 21:22 | Reagovat

Super tipy :) Jsem docela zvědavá na Macbetha, i když se jeho filmového zpracování poněkud obávám. Nemám moc v oblibě, když se shakespearovské drama převádí na filmová plátna či se nějak modernizuje. No, ale uvidíme :D Vůbec jsem nevěděla, že se chystá o Macbethovi film. Existuje divadelní pověra, že při nacvičování Macbetha se  něco stane, například se protagonista zraní či dokonce zemře. Proto se na divadelních prknech vůbec neobjevuje. Nikdy mne ale nenapadlo "obejít" tuto pověru filmem :D I tak bych se asi, být Fassbenderem, docela bála :D

Ostatní filmy mě asi moc nelákají, maximálně ten Jobs...

2 crazyWolf crazyWolf | E-mail | Web | 10. září 2015 v 9:26 | Reagovat

[1]: Souhlasím, že většinou se pokusy zfilmovat knižní příběh nevedou. Ale vzpomeň například na Zamilovaného Shakespeara :) Myslím si, že by se to tady také mohlo povést ;)

A právě o tomto filmu jsem tě ale cca v půlce června informoval :P

3 Infinity Infinity | Web | 17. září 2015 v 11:55 | Reagovat

Z těchto filmů se těším nejvíc na Marťana a na Jobse. Ale myslím si, že na ně do kina nepůjdu a spíš se na ně podívám až budou na DVD. :-)

4 Anie Anie | Web | 24. září 2015 v 15:42 | Reagovat

Hrozně se těším na V srdci moře a taky Jobse. Ostatní však vypadají taky moc zajímavě

5 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 28. září 2015 v 19:29 | Reagovat

Já se v brzké době chystám na Marťana a Steva Jobse (2.0) asi taky nevynechám :) hezky naplánovaný výběr.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama