Šílený Max: Zběsilá cesta

8. září 2015 v 0:00 | crazyWolf |  Filmotéka l 2015
Aneb šílená smršť kulek a tříštícího se plechu na kolech.

Hodnocení: (90 %)


Kdybych měl označit tuto čistokrevnou akci jediným přívlastkem, jasně se nabízí "šílený", neb tento film skutečně šíleným je. Tak akční audiovizuální zážitek zažijete v životě právě jen tolikrát, kolikrát se podíváte na tento film. Pro mě je to rozhodně jeden z nejlepších filmových zážitků, letos zatím nejlepší.


Doslova vjedeme do postapokalyptického světa zmítaného válkou o vodu, kde se po mnoho let strádání vytvořila svérázná kultura, která je precizně vykreslena v detailech, jako třeba skvělé masky hodny Oscara, nebo i chování a jazyk postav. A právě touto kulturou vytvořená víra v heroický posmrtný život spolu s ryzím instinktem přežít stojí velmi věrohodně za samotnou motivací postav. Motivace, která film vyhrocuje až do šílené míry.


Celkové tempo jen občas narušuje několik scén s povinným morálním odkazem a záblesky nočních můr, jež mají pravděpodobně dokreslit historii a motivaci Maxe. Nejsilnější dojem ale zanechala místy až divadelně přesná choreografie soubojů lidí i automobilů ve spojení s podmanivou a výborně sestřihanou hudbou (Brothers In Arms je neuvěřitelně skvělý soundtrack).


↓Trailer je krásnou zkrácenou ukázkou tohoto akčně vizuálního zážitku↓
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama