Kino tipy 1. čtvrtletí 2016

10. ledna 2016 v 15:00 | crazyWolf |  Filmotéka l 2016
Resp. premiéry deseti zajímavých filmů od ledna do března nového roku.

Pokud chcete vědět, co mohlo stát za shlédnutí v posledních třech měsících minulého roku, podívejte se na můj předchozí článek.

Obsah:Premiéra: 07. 01. 2016

Příběh podle skutečné události z roku 2005. Christian Bale jako excentrický finančník a fanoušek heavy metalu si uvědomí, že americká ekonomika může každou chvilkou spadnout kvůli ohromnému množství riskantních hypoték. Ty totiž mohl dostat kdokoli na cokoli a nikdo nechtěl vědět, zdali to vůbec dokážete splácet. Spolu s dalšími třemi outsidery tedy vsadili na jedinou kartu s nejistou výhrou - vyvinul důmyslný finanční nástroj, do kterého investoval veškeré jmění. Díky němu nakonec položili velké americké banky na kolena a sami si napakovali plný kapsy.


Premiéra: 07. 01. 2016

Pro mě jednoznačně nejočekávanější film letošního roku! Osmý film Quentina Tarantina, jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů. Lovec lidí, Kat, komplic, šerif, Mexičan, malý muž, kovboj a vězeň - osm cizinců se na jednom místě snaží přečkat zuřící silnou sněhovou bouři, než znovu vyrazí do města. Nikomu nelze věřit a zcela určitě tuto bouři nepřečkají všichni živí a zdraví a rozhodně to nebude vinou počasí.


Premiéra: 14. 01. 2016

Leonardo DiCaprio jako zkušený lovec a trapper se se svým synem a dalšími lovci vydali na lov do nezmapovaných hlubokých lesů amerického západu roku 1823. Po střetu s domorodými indiány se musejí vrátit, avšak po cestě je velmi těžce zraněn rozzuřenou samicí medvěda grizzlyho. Výprava se rozdělí a s ním zůstane jeho syn a dva lovci, kteří se o něj mají postarat. Ale jeden z nich (Tom Hardy) mu chce trápení zkrátit, aby mohli pokračovat dál v cestě. Tomu se snaží zabránit syn, kterého zabijí a Leonarda pohřbí zaživa. Ten ale přežije a v naprosto zuboženém stavu se vydává vstříc pomstě. Snad tentokrát tu zlatou sošku dostane :)


Premiéra: 04. 02. 2016

Další film podle skutečné události. V roce 2012 11. září zaútočili islámské milice na americkou ambasádu v libyjském Benghází. 36 Američanů včetně velvyslance bylo v tu chvíli v životním ohrožení. Šest bývalých elitních vojáků mělo odvahu čelit nepřátelské přesile a zachránit americké životy, když to nikdo jiný udělat nemohl. Režíruje samotná Michael Bay, takže o spoustu explozí a vypjatých akčních scén nebude nouze. Přinejmenším podívaná pro oči.


Premiéra: 04. 02. 2016

Podle stejnojmenné knižní předlohy inspirované skutečným životním osudem dánské malířky Gerdy Wegener a jejího partnera Einara, který zjistí, že je ženou v mužském těle a jako první na světě podstoupí operaci vedoucí ke změně pohlaví. Tuto postavu ztvárnil jeden z nejmladších (osmý nejmladší v historii) držitelů Oscara za hlavní mužskou roli, kterého získal před rokem za skvěle zahraného Stephena Hawkinga.


Premiéra: 11. 02. 2016

Hrdina, či antihrdina? To zde nebude zcela jasné. Další film ze světa Marvelu, tentokrát s velmi svébytným superhrdinou plným sarkasmu, cynismu a sprostých slov, tudíž film dostal rating R (což berte jako plus). Bývalý člen speciálních jednotek a zběhlý žoldák Wade Wilson umírá na pokročilé stádium rakoviny, jejíž metastáze má roztroušené po celém těle. Neznámí muž mu však nabídne podrobení se experimentu, který by ho vyléčil. On přijme a díky onu experimentu získá nadlidské schopnosti a jeho tělo bude schopné vyléčit a přežít snad cokoli.


Premiéra: 25. 02. 2016

Epické dobrodružství s epickým vizuálem. Bojím se sice o příběh, ale i tak tolik epickosti přitáhne spoustu diváků. Jaime Lannister jako bůh nebes Horus je oslepen a svržen z trůnu vládce bohů mocichtivým bohem pouště Sethem. Ten si podrobí Egypt a uvrhne ho do chaosu. V tuto chvíli přijdou na scénu klasičtí teenagerovští hrdinové smrtelníci - legendární zloděj Bek a pohledná Zaya. Ti se snaží pomoci Horovi získat opět zrak a přemoci zlého Setha pro dobro lidu Egypta.


Premiéra: 03. 03. 2016

Zajímavá komedie o nelehkém produkování hollywoodského velkofilmu v minulém století. Největší krize nastává, když neznámá organizace unese jejich největší hvězdu Bairda Whitlocka, jehož hraje George Clooney. Spousta výborných oscarových herců a oscaroví režiséři, tak snad bude o zábavu a příjemnou podívanou postaráno.


Premiéra: 03. 03. 2016

Zootropolis (v originále Zootopia, nechápu, proč ty názvy čeští distributoři takhle mění…) je město plné zvířat chodících po dvou a chovajících se jako lidé. Pokojně zde žijí pospolu jak predátoři, tak kořisti. Ovšem jejich idylické životy jsou narušeny ve chvíli, kdy se ve městě začnou objevovat zlotřilá divoká zvířata. Této záhadě se snaží přijít na kloub mladá policistka, první králík ve sboru plném drsných a velkých zvířat. Jedinou pomoc tak najde pouze u všemi mastmi mazaného lišáka, který však zprvu není nijak moc ochotný.


Premiéra: 24. 03. 2016

A jsme u jednoho z nejvíc očekávaných filmů (ani ne tak mnou očekávaný, ale spíše obecně) letošního roku. První film, kde se střetnou Batman (nově v podání Bena Afflecka) a Superman (opět v podání Henryho Cavila). Batman se snaží dohnat Supermana k zodpovědnosti za to, co se stalo v Metropolis při útoku kryptonských vojsk (ve filmu Muž z oceli) a Supermanovi se nelíbí Batmanovi metody, které jsou často za hranicí zákona. Nakonec se však spojí proti silnému nepříteli, jehož stvořil Lex Luthor. Touto spoluprací oba položí základ ke vzniku Ligy spravedlivých. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 11. ledna 2016 v 21:03 | Reagovat

Velmi se těším na Osm hrozných. Poslední dobou jsem zaslechla kritiku na Tarantina, že "už to není, co to bývalo", ale nyní by měl být zase vychvalován až do nebes. V kině sice u nás byl tento film už minulý víkend, raději si však počkám, až vyjde na dvd :)
Také by mě docela zajímala Dánská dívka :-)

2 crazyWolf crazyWolf | E-mail | Web | 12. ledna 2016 v 9:33 | Reagovat

[1]: A DiCaprio tě nezajímá? :P On ten film asi nebude úplně ten pravý šálek kávy pro něžné dívky, ale teď vyhrál tři Zlaté Globy - nejlepší drama, hlavní herec a režie :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama