S novým rokem nový design

14. ledna 2016 v 15:00 | crazyWolf |  Blok na Blogu
Jednodušší a snad lepší.

Již nějakou dobu jsem měl tento design připravený. Nebyl dodělaný, ale jen čekal na posledních pár úprav. Nakonec jsem si řekl, že když je nový rok, tak zkusím i nový vzhled blogu.


Nevím, jestli si pamatujete můj starý design. Byla to snaha o vzhled takové dílny. Na pozadí byla stěna z prken, nahoře natlučené hřebíky, na kterých byly zavěšené přívěšky, a na ty se dalo kliknout, čímž jste se dostaly do jednotlivých rubrik. Menu bylo na kusu plechu přišroubovaném na stěnu a na něm několik papírků přichycených magnety. A stránka s články byla na kusu zašlým papíru přilepeném lepenkou. Níže je screenshot zmiňovaného starého designu.
Popravdě, už se mi moc nelíbí. Původně jsem se snažil udělat netradiční design. Jiný, než blogy mívají a chtěl jsem, aby si blogeři, co dělají propracované designy, řekli, že je to docela šikovně vymyšlené. Ono to totiž nebylo snadné, něco takového vytvořit, neboť vám Blog.cz hází klacky pod nohy. Ani zdaleka si nemůžete dělat s designem, co chcete a jak chcete. Samé omezené a hranice. Takže jsem byl rád, když se mi i přes tyto strasti povedl snad trochu nevšední design. Na druhou stranu záhlaví bylo složeno z tolika menších obrázků, že se to načítalo zbytečně dlouho a při tom načítání jednotlivých obrázků to nevypadalo vůbec dobře, ba naopak hrozně.

Ale změnu to chtělo, jako sůl. Už to bylo okoukané, a jak jsem psal, samotnému se mi to již nelíbilo. Nyní je to trochu střízlivější, jednoduší a mně se to rozhodně líbí více. Co mě třeba taky těší je, že se mi opět povedlo ze všeho toho omezení kladených Blogem v nastavení vytvořit něco nového - text mezi obrázky v záhlaví. Většinou to blogeři řeší normálním obrázkem s textem, ale podle mě samotný text je mnohem lepší, nevypadá tak uměle. Avšak někdy by to bylo až nesmyslně složité a text v obrázku to pak jen příhodně zjednoduší. Další vybojovanou věcí v nastavení, kterou se mi podařilo vytvořit, je šipka úplně dole na stránce, která vás po kliknutí vrátí zpět nahoru na začátek stránky.

Tak snad se vám nový design líbí. Jestli chcete, napište i nějakou kritiku či pochvalu. Já se na oplátku budu snažit věnovat blogu více. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jak se vám líbí nový design mého blogu (2016)?

Jeden z těch lepších. 60% (6)
Docela hezký. 30% (3)
Takový průměr. 10% (1)
Žádná sláva. 0% (0)
Vypadá to hrozně. 0% (0)

Komentáře

1 Pufflie Pufflie | E-mail | Web | 15. ledna 2016 v 17:40 | Reagovat

Ta šipka na konci stránky je super!
Ale... mně se ten původní design líbil hodně, byl takový veselý. Tohle je... světlé písmo na tmavém pozadí, fňuk :( Každopádně jsi můj oblíbenec, takže důležitý je pro mě obsah a tím mi jistě pobyt na tvém blogu velice zpříjemníš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama